Європа розглядає Україну як газовий хабЄвропейська асоціація енерготрейдерів (EFET) вперше включила Україну в щорічний огляд газових хабів, поставивши країну на 18 місце, повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз України".

За її даними, в рейтингу асоціації Україна отримала 3,5 бали і поступилася таким ліквідним хабам як NBP (Великобританія), TTF (Нідерланди), ZTP (Бельгія), NCG (Німеччина), але випередила Болгарію та Румунію, які почали процес лібералізації газового ринку значно раніше нашої країни.

Для поліпшення позицій в рейтингу EFET Україна повинна встановити тарифи на внутрішніх точках входу / виходу з ГТС, впровадити щоденне балансування з врегулюванням небалансів і почати використовувати короткострокові стандартизовані продукти на торговій платформі в межах щоденного балансування.

"Прийняття проекту змін до Кодексу ГТС, розробленого" Укртрансгазом "і поданого в регулятор, допоможе українському хабу значно поліпшити свої позиції і піднятися в наступному огляді EFET", - відзначають в НАК.

Як повідомлялося, в кінці 2016 року "Нафтогаз України" став асоційованим членом EFET, до складу якої входить понад сто компаній-енерготрейдерів з 27 країн Європи.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали