США категорично проти Північного потоку-2, тому що це зашкодить Україні
У США переживають, що Україна може втратити роль транзитної країни для експорту російського газу в Європу.


Сполучені Штати враховують позицію України в питанні будівництва Газпромом проектів газопроводів "Північний потік – 2" і "Турецький потік" і виступають проти поширення монополії РФ на європейському газовому ринку, передає Ukr.Media.

Про це заявила в четвер у Вашингтоні прес-секретар Державного департаменту США Хезер Науерт.

"Ми згодні з багатьма нашими європейськими партнерами "Північний потік - 2" і "Турецький потік" посилили б домінування Росії на газових ринках Європи. Це зменшить можливості для диверсифікації джерел енергії", - підкреслила Науерт.

Вона зазначила, що тема газопроводів була однією з головних на порядку денному зустрічі Рекса Тіллерсона з главою МЗС Німеччини Зігмар Габріель у Вашингтоні в четвер.

"Це (будівництво російських газопроводів – ред.) може створити ризики безпеки в регіоні Балтійського моря, де вже відчувається напруга, це також буде сприяти досягненню мети росіян підірвати Україну.", - підкреслила Науерт.

Вона також зазначила, що будівництво "Північного потоку-2" сконцентрувало б приблизно 75% імпорту російського газу в ЄС через єдиний маршрут, створюючи потенційний вузол, що значно підвищує уразливість європейських країн перед припиненням поставок.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали