Тимошенко зробила історичну заяву
Землі сільськогосподарського призначення виступають основною складовою природного багатства України. Непідготовленість законодавчого підґрунтя для вільного обороту цієї категорії земель вимагає продовження мораторію на їх продаж. В разі не продовження мораторію соціальні наслідки на селі можуть бути не прогнозованими з огляду на низький рівень платоспроможності українських селян.


Найбільш принципову позицію стосовно недопущення спекуляцій з українськими чорноземами займає лідер української опозиції, народний депутат України Юлія Тимошенко. Під час свого виступу з трибуни Верховної Ради Тимошенко зазначила: «Не можна дати можливість земельній мафії привласнити землю з 1 січня 2018 року! Ми наполягаємо, щоб до розгляду законопроекту про бюджет у четвер, 7 грудня, першим питанням розглянули законопроект про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі на 5 років…».

Зазначимо, що на сьогодні не сформовано запобіжних заходів стосовно значної концентрації сільськогосподарських земель в одних руках, що в разі запуску вільного ринку може призвести до обезземелення селян та спровокувати нову хвилю соціального невдоволення. За таких умов продовження мораторію – єдиний вихід, щоб не віддати українські чорноземи на поталу ділкам та спекулянтам.

Український журнал «Економіст»


Друкувати
Найбільш популярні матеріали