В грудні корупціонери «розпиляють» 1/5 бюджетних коштівЗростання економічної активності в Україні протягом поточного року дозволило державним фінансам акумулювати значні ресурси та зафіксувати профіцит виконання Зведеного бюджету.

«За підсумками 10 місяців профіцит зведеного бюджету склав більше 31 млрд гривень. При цьому профіцит держбюджету становить 1,2 млрд гривень і 30 млрд на рівні місцевих бюджетів. На кінець року ми отримаємо дефіцит бюджету, але він навряд чи перевищить 45-50 млрд гривень і складе менше 2% ВВП. За 10 місяців спостерігається профіцит в Пенсійному фонді і держбюджет замість 142 млрд витратить трохи більше 120 млрд. Втім є ймовірність знову виплати січневої пенсії в грудні. Також по капітальних видатках бюджету витрачено всього 40% від зарезервованих коштів», - зазначає економічний експерт і архітектор в проекті Oblik-Saas Даниил Монин.

При цьому наближається завершення бюджетного періоду і невикористані кошти головні бюджетні розпорядники будуть намагатися освоїти в грудні.

«Втім вже зараз очевидно, що в грудні буде розписано рекордну кількість коштів бюджету. Якщо за перші 10 місяців середньомісячні видатки зведеного бюджету не перевищували 80 млрд гривень, то в грудні ми побачимо всі 150 млрд», - додає Даниил Монин.

Таким чином, видатки бюджету в грудні обов'язково виллються на валютний ринок через конвертаційні центри. Крім того, можна очікувати зростання цін, а з січня буде новий виток інфляції.

Український журнал «Економіст»


Друкувати
Найбільш популярні матеріали