НБУ підвищив облікову ставку до 14,5%
НБУ повідомив про підвищення облікової ставки з 15 грудня до 14,5%.


«З огляду на посилення інфляційних ризиків проведення більш жорсткої монетарної політики є необхідним для зниження інфляції до цільового рівня у середньостроковій перспективі.

У разі подальшого посилення фундаментальних інфляційних ризиків Національний банк може продовжити підвищення облікової ставки, щоб привести інфляцію до цільової траєкторії. Наступне рішення щодо облікової ставки у січні 2018 року буде прийматися з урахування нових макроекономічних прогнозів, зокрема щодо інфляції», - констатують у Нацбанку.

НБУ додає, що впродовж останніх двох місяців темпи споживчої інфляції знижувалися, проте повільніше ніж прогнозував Національний банк. У листопаді 2017 року вона становила 13.6% річних.

«Відхилення інфляції від прогнозу пояснюється вищими, ніж очікувалося, темпами базової інфляції через підвищення виробничих витрат та пожвавлення споживчого попиту. Також відхиленню сприяли вищі за прогноз темпи зростання цін на сирі продовольчі товари та паливо.

До уповільнення загальної інфляції насамперед призвело вичерпання дії факторів, які спричинили стрімке здорожчання у середині року сирих продовольчих товарів, зокрема, молока, м`яса та овочів.

Водночас, прискорилося зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки як результат підвищення цін на відповідні сирі продукти у попередні місяці. Також збільшилися темпи зростання вартості ринкових послуг під впливом підвищення виробничих витрат та пожвавлення споживчого попиту.

Як наслідок, базова інфляція в листопаді прискорилася до 8.6%, відображаючи посилення фундаментального тиску на споживчі ціни.

Ціни на паливо також зросли внаслідок підвищення світових цін на нафту та послаблення гривні до євро (акцизи на паливо встановлено в євро).

Недостатньо швидке зниження інфляції свідчить, що на кінець 2017 року інфляція більш суттєво відхилиться від цільового рівня, ніж припускалося раніше», - зауважили в НБУ.

За матеріалами: finbalance


Друкувати
Найбільш популярні матеріали