Що буде з цінами на продукти в Україні
У 2018 році Кабміну Володимира Гройсмана доведеться йти на радикальні заходи, щоб загальмувати зростання цін на продукти в країні.


Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук генеральний директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко Олексій Дорошенко.

За його словами, чиновники не зможуть пояснити пересічним українцям факт того, що продукти харчування в нашій надто високі. Європейські прайси куди нижчі.

Дорошенко написав, що: «Єдиною реальною причиною буде лише різниця в оподаткуванні продуктів ПДВ, але це рішення все одно потрібно буде прийняти».

В Асоціації постачальників торговельних мереж не раз повідомляли, що фермери України платять ПДВ 20%, а польські колеги тільки 5%. Більше того, в європейських країнах здоровіше бізнес-середовище і вищий рівень конкуренції, а це впливає на цінову політику.

Відзначимо, ціни на ряд продуктів у Великобританії лише трохи вищі, хоча полиці магазинів завалені дешевими товарами в більшій мірі, ніж в Україні, а от середня зарплата британця в 14 разів більша, ніж в українця.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали