Експерт розповів, до якої позначки можуть зрости ціни на пальне
За словами експерта, тенденції до зростання цін на пальне нині зберігаються.


З часом, ціни на пальне в Україні можуть зрости в середньому до 35 гривень за літр. Про це у коментарі ЗМІ розповів експерт паливного ринку, директор НТЦ "Психея" Сергій Сапегін.

За словами експерта, тенденції до зростання цін на пальне нині зберігаються.

“Безумовно, ціна на бензин буде підніматися, якщо говорити про середні рівні цін, то ще не скоро буде ціна 35 грн за літр, але серед максимальних цін це можливо”, — сказав С.Сапегін.

Він зауважив, що основними факторами росту цін на пальне в Україні є курс валют та світові ціни на нафтопродукти, однак ще є й додаткові фактори. Та наголосив, що держава має захистити українського споживача від спекулятивних коливань.

“Ще існує фактор "попиту — пропозиції". І тут працюють ринкові важелі, які власне і будуть обумовлювати те, наскільки цей рік буде відрізнятися від економічно обґрунтованих цін. Безумовно, зараз ще є потенціал до того, щоб ціни зростали. Бо ми бачимо, що гриваня дорожчає кожен день і це такий найбільш потужній важель, бо кожні 10 копійок послаблення гривні, це приблизно плюс 8 копійок у ціні пального.

Окрім того, нині ми маємо проблему із дисбалансом "попиту — пропозиції". Бо галузеве міністерство не володіє поточним балансом, а про прогнозований немає чого і говорити. Держава робить тактичні кроки або "латає дірки", які зараз є, а працювати на упередження цих проблем на жаль не може”, — зазначив експерт.

Однак, як стверджують аналітики українського паливного ринку, претензії АМКУ до великих трейдерів (ОККО і WOG) швидше безпідставні і більше схожі на спробу тиску, аніж бажання дійсно розібратися в проблемах подорожчання ресурсу.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали