Стало відомо, яку частину доходів проїдають українці
Українці платять за їжу велику частину своїх доходів, порівняно з жителями інших країн Європи, хоча ціни у нас на більшість продуктів нижче.


Зарплати українців залишаються одними з найнижчих в Європі, а ось вартість нашої продкорзини поступово наближається до середньоєвропейської. Це підрахували фахівці Економічного дискусійного клубу, повідомляє "Сегодня".

Наше молоко вже дорожче, ніж у поляків і білорусів, і всього вдвічі дешевше, ніж у французів. При цьому середня зарплата в Україні становить 18% від середніх заробітків у Польщі, 7,5% - від заробітків у Франції і 62% - в Білорусі. Ціни на курятину в 2,8 рази нижчі, ніж у Франції. І поки тільки овочі і яблука у нас коштують набагато менше, ніж за кордоном. Експерти Економічного дискусійного клубу впевнені, що наші ціни, порівняно із зарплатами, завищені.

"Показником того, що у нас найвищі ціни по відношенню до зарплат, є те, що українська сім'я зараз витрачає на харчування 57відсотків місячного доходу, білоруська - 38 відсотків, а середньоєвропейська - всього 14-18. Відомо, що країни з аграрними і сировинними економіками, до яких відноситься і Україна, багатими не бувають, тому що їхня продукція відрізняється низькою додатковою вартістю. Без розвитку високих технологій говорити про зростання заробітків до європейського рівня не доводиться ", - говорить виконавчий директор Економічного дискусійного клуба Олег Пендзин.

Зростання цін останніми роками відбувалося тому, що після підписання Асоціації з ЄС був порушений паритет між низькими зарплатами і дотуються за рахунок держави цінами на енергоносії, послуги ЖКГ і було скасовано держрегулювання на соціальні продукти. Експерт упевнений, що для сімей з низьким рівнем доходів потрібно ввести цільові грошові виплати на покупку соціальних продуктів харчування. Це можуть бути платіжні картки, за допомогою яких можна буде купити такі продукти.

"По багатьох позиціях вже досягнуто паритету з євроцінностей, тому можна очікувати лише уповільнення темпів зростання. Відносна дешевизна наших фруктів і овочів влітку і восени пояснюється тим, що середню ціну знижує несортовими українська продукція, а наприклад, добірні імпортні яблука у нас вже зараз стоять, як в Європі. У середньому продукти подорожчають на 10-12% за умови девальвації на 7% і інфляції 9%. По м'ясу, вершковому маслу може бути зростання цін на 18%, по соняшниковій олії - навіть до 30 %. А цукор навряд чи дорожче ет, так як його наварили багато. Здешевлення інших продуктів може бути тільки сезонним, це овочі та фрукти, а також, наприклад, влітку ціна на яйця може знизитися на 15-20%. На 20-30% влітку подешевшає сало через зниження на нього попиту. А ось куряче філе наблизиться за ціною до свинини і яловичини - 120 грн/кг", - упевнений директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

"Середня по країні зарплата може перевищити 9000 грн. Точно виростуть заробітки в держсекторі, так як уряд обіцяв зростання як мінімальних зарплат, так і соцстандартів у військовослужбовців", - говорить Дорошенко.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали