В ОБСЄ розкритикували "антибандерівський" закон Польщі і вимагають ветувати його
В ОБСЄ засудили ухвалений сенатом Польщі закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає кримінальну відповідальність за заперечення "бандерівської ідеології" - "злочинів українських націоналістів" проти поляків.


Про це заявив представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір, передає Ukr.Media.

"Я серйозно стурбований законом, який криміналізує висловлювання з історичних питань. Свобода поглядів має особливе значення для істориків та науковців. Історія - це питання самостійного академічного дослідження та вільної дискусії, а не рішення суду. Закон повинен бути відхилений як непропорційне обмеження свободи висловлювання поглядів. Тільки коли заяви несуть підбурювання до насильства чи дискримінації, вони можуть бути криміналізованими", - заявив Дезір.

Він додав, що покарання за висловлювання думок про історичні факти суперечить статті 19 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.

"Я сподіваюсь, що для захисту свободи закон буде ветований президентом", - додав Дезір.

Нагадаємо, 1 лютого Сенат Польщі без змін підтримав оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів та тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту.

Україна та США виступили із критичними зауваженнями щодо нового законопроекту. Президент Європейської ради, екс-прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск також розкритикував суперечливий закон.

Міністерства закордонних справ Польщі у відповідь на критику закону з боку Державного департаменту США заявило, що в документі не йдеться про обмеження свободи слова.

В уряді Польщі заявили, що зміни до закону про Інститут національної пам'яті Польщі потрібні для протидії брехні щодо приписування злочинів проти євреїв невинним людям.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали