Валютні резерви НБУ скоротилися до $18,4 млрд
За даними НБУ, його валютні резерви на 01 лютого становили 18,44 млрд дол (тоді як на 01 січня - 18,8 млрд дол).


Як констатують у Нацбанку, скорочення ЗВР відбулося з двох причин.

По-перше, у січні було здійснено платежі уряду з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті на суму 565.6 млн дол. США. Зокрема, 468.5 млн дол. США було спрямовано на обслуговування і погашення за ОВДП, деномінованими в іноземній валюті.

По-друге, у відповідь на посилення волатильності обмінного курсу гривні Національний банк проводив валютні інтервенції для згладжування надмірних курсових коливань, викликаних тимчасовими факторам. У січні він здійснив продаж іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку на 266.8 млн дол. США, з яких 169.0 млн дол. США - під час інтервенцій у формі запиту найкращого курсу.

Однак, формування надлишкової пропозиції валюти на міжбанківському ринку наприкінці січня дозволило Національному банку поповнити міжнародні резерви. Загалом за січень Національний банк купив на міжбанківському валютному ринку України 250.9 млн дол. США, у тому числі 177.0 млн дол. США - за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу.

Таким чином, чистий продаж іноземної валюти становив 15.9 млн дол. США.

Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу валют) на суму 205.9 млн дол. США та інші операції на суму 9.9 млн дол. США.

В цілому, станом на 01 лютого 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3.5 місяця майбутнього імпорту.

За матеріалами: finbalance


Друкувати
Найбільш популярні матеріали