В Мінекономіки повідомили про зниження рівня тіньової економіки
За даними Мінекономрозвитку, в Україні рівень тіньової економіки в січні-вересні 2017 року знизився до 33% ВВП, зменшившись на 3 процентних пункта (п. п.) порівняно з показником за дев`ять місяців 2016 року.


Повідомляється що найбільший рівень тіньової економіки традиційно показав метод "витрати населення - роздрібний товарообіг". Згідно з даним методом тіньова економіка становить 48% ВВП. У МЕРТ пояснили, що це пов`язано з великим зростанням обсягу продажу населенню споживчих товарів на 5,8%. За методом збитковості підприємств у відомстві оцінюють тіньову економіку 22% ВВП, що на 3 в. п. нижче показників за січень-вересень 2016 року. При цьому електричний і монетарний методи показали скорочення рівня "тіні" на 2 п. п. за вказаний період – до 30% ВВП за електричним методом і до 23% за монетарним, свідчать дані Мінекономрозвитку.

Скорочення тіньової економіки відбувалося на фоні незначного зменшення питомої ваги обсягу готівки в грошовій масі (27,3% за станом на 1 жовтня 2017 року в порівнянні з 27,8% роком раніше). При цьому позитивну динаміку за електричним методом МЕРТ пояснює збільшенням реального ВВП у січні-вересні 2017 року більшими темпами, ніж обсяг споживання електроенергії.

За матеріалами: finbalance


Друкувати
Найбільш популярні матеріали