Британія звинуватила РФ в кібератаці вірусом Petya
Британський уряд вважає, що влада Росії здійснила атаку за допомогою вірусу NotPetya в червні 2017 року. Її головною метою була Україна.


Нагадаємо, в червні 2017 року глобальна атака вірусу-здирника вразила IT-системи компаній в декількох країнах, в більшій мірі торкнувшись України.

"Британський уряд вважає, що влада Росії, зокрема, російські військові, були відповідальні за деструктивну атаку за допомогою вірусу NotPetya в червні 2017 року. Атака продемонструвала повторення неповаги до українського суверенітету. Безрозсудне застосування вірусу порушило роботу організацій по всій Європі і коштувало сотні мільйонів фунтів... Ми закликаємо Росію стати відповідальним членом міжнародного співтовариства", - йдеться в заяві заступника голови МЗС Великобританії Таріка Ахмада.

За його словами, атака була замаскована під спробу втрутитися в бізнес-процеси, однак її головною метою були фінансовий, енергетичний і урядовий сектори України.

Раніше експерти Group-IB з'ясували, що кібератаки вірусів-шифрувальників NotPetya і BadRabbit (який атакував в жовтні 2017 року) були організовані одним хакерським угрупованням.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали