Санкції з Росії можуть зняти через Україну, – експерт
Захід може пом'якшити санкції проти Росії. Для Заходу Росія – дуже зручний, нерегульований, з великими ризиками, але й великими прибутками ринок. А Україна не може прямо сказати, що ми передовий форпост європейської безпеки. І продовжує нарощувати товарообіг з Росією.


Таку думку висловив директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко, повідомляє 24tv.ua.

Як зауважує політолог, у Заходу великий дипломатичний історичний досвід, тому всі спроби Порошенка показати, що він найрозумніший, а Україна епіцентр напруги – звучить фальшиво. І це помітно по тому, як Порошенка погано приймали в Мюнхені на безпековій конференції – як президента третьорозрядної країни.

«Порошенко має прямо сказати: без України не буде ніякої європейської безпеки. Тому що для Європи безпека важливіша за демократію. Навіть, якщо взяти конкретно Польщу, чому Порошенко не скаже: ми захищаємо вас від Росії, і тільки тому російські частини ще не на вашому кордоні. І Захід би це зрозумів. А ми бачимо самозакохану людину, яка розігрує якусь роль», – говорить Небоженко.

Замість цього, зазначає експерт, Україна і Польща з'ясовують, хороший чи поганий Степан Бандера. Як наголошує фахівець, це провінціалізм, що й було видно по виступах Порошенка і інших українських чиновників у Мюнхені.

"У Порошенка демагогія замість чітких меседжів. Зокрема, що Україна – передовий загін європейської безпеки – а це головна цінність Європи. Україна не може себе і подати, і продати, показати нашу європейську цінність. І до нас так ставляться. Хоча нам є що продавати. Захід дивиться, і звідси розмови про зняття деяких санкцій з Росії в обмін на миротворців Якщо нам санкції не потрібні, то чому вони повинні наполягати?" – вважає Віктор Небоженко.

Нагадаємо, Росія і надалі залишається провідним торговельним партнером України. Її частка перевищує 9% у загальному експорті і 14% – в імпорті. При цьому як експорт, так і імпорт зростає. Росія не скасовує торговельних і транзитних обмежень щодо українських товарів, які були запроваджені через підписання Києвом Угоди про вільну торгівлю із ЄС.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали