Ціна нафти зростає на зупинці роботи родовища в Лівії
Світові ціни на нафту в понеділок вранці зростають на тлі тимчасового припинення робіт на лівійському родовищі Ель-Філь (El Feel, Elephant), а також на заявах міністра нафти Саудівської Аравії Халіда аль-Фаліха про скорочення видобутку в країні, свідчать дані торгів.


Станом на 7.39 за Києвом вартість травневих ф’ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent піднімалася на 0,27% – до 67,22 долара за барель. Ціна квітневих ф’ючерсів на нафту марки WTI росла на 0,46% – до 63,84 долара за барель, пише finance.ua.

У суботу Національна нафтова компанія Лівії (National Oil Corp., NOC) офіційно оголосила форс-мажор на родовищі Ель-Філь в зв’язку з діяльністю на його території збройних угруповань. Згідно з повідомленням компанії, ці дії були зроблені після того, як члени підрозділу угруповання “Варта нафтових об’єктів” (Petroleum Facilities Guard) регіону Феццан погрожували робочим, входили в адміністративні приміщення і стріляли в повітря.

До закриття на родовищі видобувалося 70 тисяч барелів нафти на день. При цьому його виробнича потужність становить 90 тисяч барелів на день.

Крім того, інвестори реагують на заяви міністра нафти Саудівської Аравії Халіда аль-Фаліха, який в суботу заявив, що нафтовидобуток у країні в січні-березні буде набагато нижчий від граничних значень в рамках угоди ОПЕК+, при цьому експорт складе менше 7 мільйонів барелів на день. У грудні обсяг експорту з Аравії склав 7,045 мільйона барелів на добу.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали