Україна потрапила до ТОП-3 головних боржників МВФ
Історія відносин України і Міжнародного валютного фонду (МВФ) почалася з 1992 року. При цьому, як свідчать дані Фонду, за 26 років Україна увійшла в число найбільших боржників МВФ, посівши друге місце після Греції.


За час незалежності Україна отримала від МВФ дев’ять траншів. Станом на 31 січня 2018 року сума непогашених боргів склала понад 8,5 млрд SDR (грошової одиниці МВФ). У гривнях за поточним курсом ця сума становить близько 322 млрд грн, в доларах – 11,93 млрд дол., пише finance.ua.

Греція винна МВФ 9,16 млрд SDR, або близько 12,8 млрд дол. На третьому місці в ТОП-3 боржників – Португалія з боргом в 3,86 млрд SDR, тобто трохи більше 5,4 млрд доларів.

При цьому на початку лютого Україна частково розрахувалася з МВФ за боргами за програму stand-by 2014 року. Так, Україна заплатила два транші – 375 млн і 87 млн доларів. Повернення боргу почалося в серпні 2017 року, до цього діяла відстрочка виплат, пов’язана з реструктуризацією зовнішній боргів, яку провели в 2015 році.

Втім, Україна винна не тільки МВФ – держборг країни перевищив 2 трлн гривень. Тільки в 2018 році Україні доведеться погасити 4 млрд доларів заборгованості. В цілому, за наступні чотири роки Україна повинна виплатити близько 20 млрд доларів за зовнішнім боргом.

Золотовалютні резерви НБУ зараз складають близько 18 млрд доларів. За підрахунками експертів, власних коштів на погашення боргів України вистачить “впритул”, тому найкращим варіантом є нові кредити. При цьому, як зазначають фахівці, дуже важливо позичати гроші на більш вигідних умовах, зменшуючи суми виплат за відсотками. Таким чином, Україна буде поступово полегшувати борговий тягар.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали