Порошенко вніс у Раду законопроект про валюту
Президент Петро Порошенко вніс у Верховну Раду проект закону №8152 про валюту, який покликаний замінити валютний декрет 1993 року.


Про це повідомляється на сайті парламенту.

На початку березня, коли цей законопроект розглядався Національною радою реформ, Порошенко заявив, що цей законопроект вводить на валютному ринку принцип “дозволено все, що не заборонено” і запустить поступову, послідовну і гнучку лібералізацію.

Чинне валютне законодавство України побудоване навколо декрету Кабінету міністрів “Про систему валютного регулювання і валютного контролю” від 1993 року. На думку Національного банку, воно втратило ефективність і перетворилося на одну з перешкод для припливу капіталу в Україну.

Нова модель валютного ринку, закладена законопроектом, передбачає свободу проведення операцій. Це означає, що будь-які валютні операції між резидентами і між резидентами і нерезидентами в іноземній і національній валюті зможуть здійснюватися без обмежень.

Режим вільного руху капіталу також передбачає відсутність валютних обмежень та не вимагає валютного контролю як інструменту контролю за їх дотриманням. Дотримання валютного законодавства в цілому покладатиметься на валютний нагляд.

При вільному русі капіталу процедури будуть мати не дозвільний характер, як зараз, а повідомний – для цілей статистики (розрахунку платіжного балансу тощо).

За ліберальною моделлю валютного регулювання валютні обмеження будуть вводитися тільки з метою подолання або запобігання кризи і на короткий строк (не більше ніж шість місяців).


Друкувати
Найбільш популярні матеріали