Рахункова палата наголошує на необхідності забезпечення належного управління у сфері використання та охорони земельВідбулося чергове засідання Рахункової палати, на якому розглянуто результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, спрямованих на управління у сфері використання та охорони земель сільгосппризначення державної власності, та розпорядження ними.

У розгляді питання на засіданні Рахункової палати брали участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції О.В. Трофімцева та в.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру О.К. Колотілін.

Представляючи Звіт, за результатами аудиту, член Рахункової палати М.Я. Шулежко зазначила, що стан управління у сфері використання та охорони земель, у тому числі земель сільськогосподарського призначення державної форми власності та розпорядження ними не є достатнім для їх ефективного та раціонального використання, охорони, обліку.

Автоматизована система ведення Державного земельного кадастру наповнена інформацією про сформовані земельні ділянки на дві третини території країни. Інформація про понад 22 млн га земель у Кадастрі відсутня. Є необхідність в уточненні внесеної інформації за окремими земельними ділянками.

Належного ведення потребує і адміністративна звітність з кількісного обліку земель.

Рахункова палата наголошує, що такий стан наповнення інформацією автоматизованої системи ведення Державного земельного кадастру та фактична відсутність адміністративної звітності з кількісного обліку земель посилюють ризики недостовірності даних, а отже і ризики неналежного справляння плати за землю та зловживань і корупційних проявів при розпорядженні землями державної власності.

В ході аудиту також виявлено окремі недоліки у роботі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру і Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру».

За результатами розгляду матеріалів цього аудиту Рахункова палата рекомендувала Міністерству аграрної політики та продовольства України (як органу влади, який формує державну політику у цій сфері) та Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру (як центральному органу виконавчої влади, який реалізує таку політику):
• вжити заходів щодо усунення виявлених порушень та недоліків;
• удосконалити законодавство у сфері земельних відносин, зокрема, щодо врегулювання питань набуття права власності на землю об’єднаними територіальними громадами та розпоряджання такими землями.

Відповідно до статті 36 Закону України "Про Рахункову палату" установа за результатами контрольного заходу направить своє Рішення Кабінету Міністрів України та поінформує про його результати Верховну Раду України.

Повний Звіт та Рішення Рахункової палати про результати проведеного контрольно-аналітичного заходу будуть розміщені на офіційному веб-порталі установи.

Управління інформаційної політики


Друкувати
Найбільш популярні матеріали