Україна розірвала програму економічного співробітництва з Росією
У Кабміні вирішили зосередитися на розвитку економічних відносин із Заходом.


Кабінет міністрів України розірвав програму економічного співробітництва з Росією на 2011-2020 роки. Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає Ukr.Media.

Кабмін зупинив дію документа і доручив Міністерству закордонних справ України в установленому порядку поінформувати уряд Росії.

Як повідомлялося, 7 червня 2011 року на той час прем'єр-міністри Росії Володимир Путін і України Микола Азаров підписали програму економічного співробітництва двох країн на 2011-2020 роки.

Програма економічного співробітництва містить "сукупність узгоджених поглядів Росії і України" на перспективи їх довгострокового співробітництва в економічній сфері. У програмі розглядалися цілі і засоби розвитку російсько-українського економічного співробітництва, його основні напрями та пріоритетні галузі.

Володимир Гройсман вже відзначав, що Україна бачить свій економічний потенціал у розвитку відносин із західними країнами, тому програма економічного співробітництва з Росією стала неактуальною.

"Безумовно, у нас є економічний інтерес. І ми свій інтерес шукаємо не на Сході, а на Заході. І не дозволимо Росії спекулювати на українському ринку. Тому наша політика полягає в тому, що ми максимально розвиватимемо власну економіку, обмежуватимемо і ліквідуватимемо будь-яку співпрацю з країною-агресором", – сказав Гройсман.

Нагадаємо, Україна розширює торгівлю з країнами Європи після втрати російських ринків. У 2017 році Україна почала експортувати в країни Європейського союзу 357 нових товарів, частка Європейського Союзу в загальному експорті з України становить 40,5%.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали