Україна та Нідерланди започатковують співпрацю у розвитку «чистої» енергетикиУ м. Утрехт (Нідерланди) Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та директор Нідерландського агентства підприємництва (RVO) Барто Пірсма підписали Меморандум про взаєморозуміння у відновлюваній енергетиці.

Об'єднавши зусилля, Україна та Нідерланди будуть працювати над реалізацією політики сталого енергетичного розвитку.

Зокрема, в рамках меморандуму передбачається:

• обмін інформацією щодо найкращих практик впровадження проектів із «зеленої» енергетики та механізмів їхнього фінансування;

• налагодження ділових зв'язків між українськими та нідерландськими компаніями для реалізації спільних інвестиційних проектів.

«Держенергоефективності розширює міжнародну співпрацю. Ми вже маємо налагоджені зв’язки з такими країнами, як Фінляндія, Данія, Словаччина та іншими. Зокрема, разом із фінськими партнерами створюємо фонд фінансування підготовки «зелених» проектів в Україні. Співпраця з Нідерландами дозволить залучати нідерландські інновації та інвестиції, особливо для проектів з біоенергетики», - прокоментував Сергій Савчук.

Одне із завдань Нідерландського агентства підприємництва, що створене при Міністерстві економіки та кліматичної політики Нідерландів, - це підтримка бізнесу, у тому числі у відновлюваній енергетиці, завдяки різним програмам, фінансуванню, пошуку ділових партнерів тощо.

Після підписання Меморандуму, на спеціалізованих семінарах представники Нідерландського агентства підприємництва (RVO) та Нідерландського управління з питань викидів (NEA) разом із учасниками української делегації обговорили питання:

• біоенергетична політика в Нідерландах;
• програма підтримки відновлюваної енергетики SDE;
• підтвердження відповідності рідкого біопалива критеріям сталості (сертифікація);
• біоорієнтована економіка, успішно впроваджені проекти;
• реалізація реформ у «чистій» енергетиці в Україні та Нідерландах.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю


Друкувати
Найбільш популярні матеріали