С.Савчук: При використанні відходів лише сільського господарства ми можемо заміщувати 9 млрд кубів газу у рік!Про необхідність переходу від імпортованого газу до вітчизняного біопалива, а також переваги встановлення біогазових установок та заводів із виробництва біоетанолу розповів Голова Держенергоефективності Сергій Савчук в інтерв’ю кореспонденту ІА «УНІАН» Дмитру Сидорову.

«Використовувати потенціал, який нам дає біомаса, – це наша мета і наш прямий обов’язок. Наприклад, спрямовуючи на енергетичні потреби лише 37% відходів с/г культур, можемо заміщувати близько 9 млрд м3 газу в рік. Для порівняння минулого року сектор теплокомуненерго спожив 6 млрд м3 газу», - пояснив С.Савчук.

Крім цього, при вирощуванні на 1 млн га енергетичних культур та середній їх врожайності 11,5 млн т/рік можна замістити до 5,5 млрд м3 газу в рік. В Україні близько 4 млн га таких малородючих земель, придатних для вирощування енергокультур. Якщо охопити весь потенціал, то обсяг заміщення газу сягне 20 млрд м3, а це 2/3 потреб країни у газопостачанні.

Ще один перспективний напрям заміщення газу – це встановлення біогазових установок на сміттєзвалищах.

В Україні щорічно утворюється близько 10 млн тонн твердих побутових відходів.
Із 1 тонни цього сміття можна видобути 150-250 м3 звалищного газу, що містить 60-80 % чистого біометану. Таким чином, щорічний потенціал заміщення газу при переробці твердих побутових відходів складає близько 1 млрд м3!

Щоб заохотити бізнес реалізовувати проекти у біоенергетиці, запроваджено кілька стимулів:

• прив’язано до курсу євро та збільшено на 10 % «зелений» тариф для електроенергії з біомаси та біогазу до рівня 12,4 €ct/кВт•год;

• введено стимулюючий тариф на теплову енергію, вироблену з альтернативних джерел енергії для потреб населення та бюджетної сфери.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали