На конференції у Львівській політехніці дискутували проблеми євроінтеграції
У Нацуніверситеті «Львівська політехніка» відбулась V Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми міжнародних відносин та зовнішньої політики». У ній взяли участь понад 50 науковців та студентів з НУЛП та інших ВНЗ Львова та України.


На пленарному засіданні з вітальними словами виступили заступник директора Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» Леся Дорош, американський професор Маршалл Боткін (Меріленд, США), начальник управління у справах національностей, релігій та фінансово-планової роботи Львівської обласної державної адміністрації Леся Корнат.

А з ґрунтовними доповідями тут виступили: керівник Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження» Оксана Дащаківська («Деліберативна демократія та дорадчі функції громадянського суспільства»); заступник директора Інституту гуманітарних і соціальних наук Микола Бучин («Перспективи вступу України в НАТО»); в. о. начальника відділу супроводу та реалізації проектів міжнародної технічної допомоги Львівської обласної державної адміністрації Олена Мойсеєнко («Львівщина у формуванні векторів міжнародного співробітництва») та молодший науковий співробітник Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Юрій Марусик («Міграційні настрої студентів і модернізація України (за матеріалами досліджень у НУ «Львівська політехніка»).

Загалом же в межах конференції працювали 3 секції:

1. Теоретико-методологічні засади дослідження проблем міжнародних відносин та зовнішньої політики.

2. Особливості та тенденції сучасних міжнародних відносин.

3. Україна в системі міжнародних відносин.

Відтак доповіді учасників конференції були присвячені актуальним проблемам сучасних міжнародних відносин, зокрема: перспективам реалізації європейського та євроатлантичного зовнішньополітичного вектора; розбудові демократії та реформуванню сучасної України як умови її інтеграції в європейський простір; міжнародним конфліктам та проблемам міжнародної безпеки; дипломатії; транскордонному співробітництву; міграції; сепаратизму; місцю України в сучасних глобалізаційних процесах тощо.

Ігор Галущак
Львів


Друкувати
Найбільш популярні матеріали