Україна та Хорватія започатковують співпрацю у сфері енергоефективності та «чистої» енергетикиТаких домовленостей досягнуто на Першому засіданні Спільної українсько-хорватської комісії з питань економічного співробітництва, що відбулося під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе та Віце-прем'єр-міністра -Міністра економіки, малого і середнього підприємництва та ремесел Хорватії Мартіни Далич.

У рамках засідання Голова Держенергоефективності Сергій Савчук підписав Меморандум про співпрацю у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива між Держенергоефективності та Міністерством охорони довкілля та енергетики Хорватії.

Презентуючи інвестиційний потенціал та напрацювання України, С.Савчук запевнив, що співпраця двох країн у зазначених сферах може бути взаємовигідною.

«Ми цінуємо можливість залучити кращий досвід Хорватії, яка вже у 2016 р. досягла майже 30% «чистої» енергії у кінцевому енергоспоживанні. Зокрема, близько 60% електроенергії у 2016 р. вироблено з відновлюваних джерел», - підкреслив Голова.

Водночас, Україна нарощує темпи розвитку «чистої» енергетики, запровадивши стимули для інвесторів та готуючи нові законодавчі ініціативи щодо:

• розвитку ринку твердого та рідкого біопалива;

• використання енергії з відходів;

• виробництва біогазу;

• стимулювання підприємств до енергоефективності та переходу на відновлювані джерела енергії.

Для досягнення цілі України щодо 25% «чистої» енергії у загальному первинному енергопостачанні у 2035 р. потрібно до 30 млрд євро інвестицій. Тож, Україна може бути перспективною платформою для впровадження спільних із хорватськими партнерами «зелених» проектів.

У рамках підписаного Меморандуму планується:

• обмін досвідом щодо державних стратегій підтримки розвитку зазначених сфер, а також механізмів стимулювання впровадження проектів;

• сприяння у підготовці та реалізації спільних інвестиційних проектів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю


Друкувати
Найбільш популярні матеріали