Львів вшанував знаного канадійця-підприємця
З нагоди 762-річчя з часу заснування міста Лева у Львівській міській раді відбулась урочиста сесія за участю представників місцевої, обласної та державної влад, духовенства, дипломатичного корпусу та почесних львів’ян. Традиційно на ній оголосили про цьогорічне присвоєння звання «Почесний громадянин міста Львова», котре отримав Джеймс Темертей.


Канадієць українського походження, до речі, уродженець Донеччини, Джеймс-Костянтин Темертей народився під час Другої Світової війни. Згодом разом з батьками був депортований до Німеччини, потім короткочасно жив у Бельгії, а із 45-го року постійно живе у Канаді. Рідним йому містом став Монреаль, у якому пан Темертей отримав вищу гуманітарну освіту при університеті Ігнатія Лойоли. Його ж фахова діяльність обіймає дві сфери – комп’ютерних технологій та енергоресурсів. Він заснував дві компанії, одна них – широко відома у світі Northland Power Inc. Незмінно бере участь у житті української громади в Канаді, є головою консультативної Ради Конгресу українців Канади, активно сприяє національному порозумінню, є також головою ради директорів канадійського благодійного фонду «Українсько-єврейська зустріч».

До того ж знаний канадієць є великим благодійником Львова. Адже львівська міська комунальна лікарня була оснащена його стараннями обладнанням світового рівня – нейрохірургічною операційною вартістю майже 11 млн. грн.. Також пан Джеймс фінансує стипендії українським лікарям на стажування за кордоном, надає допомогу Українському католицькому університету. Зокрема торік Український католицький університет відкрив новий центр ім. Митрополита Андрея Шептицького, фундатором якого також був Джеймс Темертей. За свої чималі заслуги перед батьківською землею канадійський благодійник нагороджений Орденом Христа Спасителя Патріарха Київського і всія України Філарета та Орденом Ярослава Мудрого V ст.

«Я дуже вдячний, що відтепер славне ім’я Джеймса Темертея стане окрасою історії Львова» - зазначив на урочистості правозахисник, релігієзнавець, член Української Гельсінської групи, «Почесний громадянин міста Львова» (2017 р.) Мирослав Маринович.

Зазначимо, що у червні 2017 року міський голова Львова Андрій Садовий вручив Джеймсу Темертею «Золотий герб міста Львова» за допомогу міській дитячій лікарні. Але цього разу відзнаку «Почесний громадянин міста Львова» отримав його племінник Генріх Шимонович.

«Через щільний графік Джеймс-Костянтин Темертей, на жаль, не зміг бути тут присутнім, тому просить пробачення і передає вам наступне вітання: «Для мене висока честь отримати відзнаку «Почесний громадянин міста Львова». Ця відзнака є особливо змістовною для мене тому, що Львів - саме те місто в Україні, де я можу повністю розчинитись в українській культурі. Українці всього світу багато чим завдячують Львову за здобуття Україною незалежності та вибору європейського вектора розвитку. Він є містом патріотів і я пишаюся тим, що мене прийняли у вас як свого». Особисто від себе хочу сказати, що я багато думав, чому успішний бізнесмен Джеймс-Костянтин Темертей робить такі речі, навіщо вкладає гроші у такі засадничі речі в Україні? І для себе я знайшов відповідь - переконаний, що в глибині душі Джеймс хоче, щоб Україна відбулася як успішна країна, щоби ваші діти жили в країні вільних людей, щоб Україна стала такою, як зараз є далека Канада. А це вже завдання для вас, пане міський голово, це завдання для вас, шановна громадо, і це завдання для усіх громадян України. Бажаю вам і на далі нести ім’я найбільш українського міста у світі, міста, яке веде Україну на Захід, в Європу, до свободи, геть від рабства мислення та корупційних авторитарних режимів», - зазначив у подячному слові Генріх Шимонович.

Ігор Галущак
Львів


Друкувати
Найбільш популярні матеріали