За що Трамп може отримати Нобелівську преміюОстанні події, які пов’язані з потеплінням відносин між США та Північною Кореєю, окремі експерти розцінюють як небувалий до цього часу успіх американської зовнішньої політики, зокрема особисто Дональда Трампа. Також треба враховувати, що в Північній Кореї до влади прийшло нове покоління політиків.

Відомий український журналіст Дмитро Гордон з цього приводу зазначає, що «я не здивуюся (думаю, так і буде), якщо Трамп і Кім Чен Ин отримають Нобелівську премію миру. Кім Чен Ин – розумний хлопець, він навчався на Заході і зрозумів принади західного способу життя. Йому не хочеться сидіти у себе в країні в ізоляції і харчуватися рисом. Він хоче в інтернеті гуляти, iPhone мати, віскі пити, дівчат красивих хоче ...».

Нагадаємо, що на початку 50-х років минулого століття на Корейському півострові виник конфлікт між комуністичною північчю та проамериканським півднем. Пізніше Південна Корея провела доволі ефективні економічні перетворення і стала азіатським економічним тигром.

Сьогодні ВВП Південної Кореї більший за ВВП Росії. Натомість Північна Корея залишається відсталою країною, де значна частина населення потерпає від голоду. Конвергенція двох частина півострова буде відбуватися на основі імплементації ринкових відносин.

Український журнал «Економіст»


Друкувати
Найбільш популярні матеріали