У Луцькому НТУ вирішували, як підвищити ефективність соціального діалогуНа факультеті бізнесу Луцького НТУ відбулося засідання круглого столу за участю адміністрації університету, керівників міського та обласного центрів зайнятості, студентства й представників підприємств, установ та організацій. Метою засідання стало обговорення шляхів підвищення ефективності соціального діалогу на територіальному та локальному рівнях.

Передусім, привітав усіх учасників заходу один із організаторів круглого столу, завідувач кафедри економіки Олександр Шубалий, який висловив надію на результативність засідання: «Ми розуміємо, що проблема соціального діалогу достатньо широка, адже вона зачіпає інтереси і роботодавців, і держави, і профспілок, власне тому сьогодні у нас присутні представники усіх сторін. Хочеться, аби кожен з вас висловив свою думку стосовно проблеми, адже ми хочемо почути, яка ситуація є у вашій сфері діяльності і спільними зусиллями відшукати методи вирішення даної соціальної проблеми».

Потому із вступним словом виступив проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Валентин Талах, який зазначив, що подібні круглі столи, можливо й не роблять одразу кардинальних змін у державі, втім є саме тією рушійною силою, яка дозволяє вирішувати низку соціальних проблем:

У Луцькому НТУ вирішували, як підвищити ефективність соціального діалогу

«Якщо проаналізувати розвиток нашої держави впродовж років незалежності, а особливо останніх років п’ять, то дуже голосно звучить «доведення до ринкових» чи «до Західних нормативів»… Але як правило, до Західного рівня в нас піднімаються лише ціни, наприклад підняли енергоносії, подекуди вище як у Європі. Але ні разу я не чув, щоб хтось говорив про підняття до європейського рівня соціальних стандартів. То коли воно почнеться, коли буде якась відповідність і баланс між цими показниками? Тому я думаю, що ми кардинального прориву сьогодні не зробимо, але такі круглі столи є поштовхом для діалогу. Тож бажаю плідної роботи і подальшої співпраці».

Своєю чергою, декан факультету бізнесу Луцького НТУ Надія Хвищун зазначила, що тематичний круглий стіл відбувається на кафедрі економіки уже втретє. Тож навмисне до участі залучаються представники і бізнесу, і центрів зайнятості й інших організацій, аби зрозуміти, які ж потреби є на ринку праці і яким чином подолати проблему втрати висококваліфікованих працівників, котрі виїздять з України за кордон.

У Луцькому НТУ вирішували, як підвищити ефективність соціального діалогу

«Даний круглий стіл проводиться на кафедрі економіки уже втретє і ця традиція започаткована в рамках відзначення Всеукраїнського дня науки. Наш навчальний заклад має визначні наукові досягнення і перемоги, однак ми чітко розуміємо, що наші випускники повинні бути конкурентоспроможними на ринку і підготовка фахівців в університетах повинна відповідати потребам ринку праці. Тому саме на таких круглих столах присутні роботодавці, представники центрів зайнятості і громадських організацій, які переживають за наших випускників, а також представники адміністрації університету й факультету дозволяють знайти ту родзинку і переваги, які ми можемо надати нашим випускникам, аби потім не спостерігалася така ситуація, що закордонний ринок праці забирає нашу молодь, а ми на жаль втрачаємо висококваліфікованих працівників. Я рада, що ви завітали на наш захід, що ви готові поділитися своїми знаннями і практичним досвідом, порадити нам, що варто змінити і в якому руслі рухатися далі, аби готувати тих, хто потрібен сьогодні на ринку праці», - наголосила декан.

Натомість директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк зазначив, що відповідальність за наявність чи відсутність у державі кваліфікованих працівників повинні нести й самі роботодавці. Логічно, що отримуючи мінімальну заробітну плату, чоловік не зможе утримати родину, а тому він змушений виконувати таку ж роботу, яка є в Україні за кордоном, втім за більшу платню.

«Будь-який навчальний заклад, який готує студентів – це потенціал, продукт, який потрібен ринку праці, адже будь-який розвиток економіки без працівників неможливий. Попри те, що нині усі жаліються на складну ситуацію в країні, насправді усе не так погано. У нас дуже багато можливостей, тільки чомусь ми їх не хочемо використовувати. Насправді роботодавці сьогодні потерпають від того, що не вистачає робочих рук, але якщо роботодавець запрошує молоду людину і дає мінімальний розмір зарплатні 3723 гривні, вибачте… Який молодий чоловік здатен сьогодні прожити за ці гроші, особливо несучи відповідальність за сім’ю і дітей? Це нереально! Тим паче така сама робота за кордоном, навіть далеко не треба їхати, має зовсім іншу оплату праці. Тому я переконаний, якщо роботодавці будуть підвищувати заробітну плату – вони будуть створювати конкурентні умови і в такий спосіб стримувати наших працівників», – підкреслює Романюк.

Водночас, очільник обласного центру зайнятості наголошує, що їхня служба тісно співпрацює з усіма: роботодавцями, соціальними партнерами, в тому числі й навчальними закладами: «Для нас найважливіше – це комунікація, щоб ми зустрічалися, обмінювалися інформацією і мали розуміння спільних задач і точок розвитку. На рівні України роботодавці дійсно потребують великої кількості хороших робітничих кадрів, вони в нас точно є, але дуже важливо, що роботодавці також повинні усвідомлювати свою відповідальність, зокрема, створюючи конкурентні умови вони можуть задовольнити і працівника і власні потреби».

Потому до обговорення актуальної теми долучилися заступник голови Рожищенської РДА Інна Сергійчук, виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців Анастасій Сохацький. Крім того, до участі у круглому столі були запрошені голова Волинського обласного комітету профспілки працівників освіти і науки Василь Грановський, начальник відділу з питань трудових відносин та сімейної політики Департаменту соцзахисту населення Волинської ОДА Олена Невірець, голова Ради Волинського відділення асоціації платників податків України Василь Дутко, директор Луцького міського центру зайнятості Олена Шишова, завідувач сектору представництва Державної регуляторної служби України у Волинській області Олег Савчук, заступник гендиректора ТОВ «Імперія жирів» (ТМ «Маселко») Оксана Мариненко, директор ГО «Європейський аналітичний центр» Василь Голян, керівник відділу кадрів ПрАТ «СКФ Україна» Вікторія Шатан, менеджер з персоналу ТОВ «Волиньзернопродукт» Оксана Данильчук, менеджер з персоналу ТОВ Artefact.St Марія Шевчук, начальник відділу управління персоналом ДКП «Луцьктепло» Христина Іщук та регіональний рекрутер філії ВОУ АТ «Ощадбанк» Ірина Шумик.

Загалом, учасники круглого столу обговорили чотири тематичні напрями, зокрема: актуальні економічні проблеми сторін соціального діалогу, механізми узгодження інтересів сторін соціального діалогу на територіальному рівні, напрями підвищення ефективності колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин на локальному рівні та роль держави і територіальних громад у процесі соціального діалогу.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ


Друкувати
Найбільш популярні матеріали