В Україні зростає зайнятість населенняВ.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко заявляє, що кількість зайнятого населення в Україні зросла на 0,9% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

"Ми спостерігаємо, що дійсно ринок праці на сьогоднішній день, на перше півріччя 2018 року, демонструє якусь стабілізацію. Зростання зайнятості населення у нас за державною статистикою сталося вперше з 2013 року", - розповів він.

За словами В.Ярошенка, в порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість зайнятого населення в Україні зросла на 149 тис. осіб (на 0,9%), а безробіття становить 9,7%.

У той же час він зазначив, що 21,8% українців працюють в "тіні", тоді як в минулому році таких було 22,3%.

"На обліку в Державній службі праці сьогодні у нас 304 тис. осіб", - сказав В.Ярошенка.

За його словами, з них з вищою освітою 47%, а в містах Київ, Одеса, Харків, Суми і Львів в центрах зайнятості з вищою освітою від 85% до 90% безробітних.

"Станом на 27 липня, в порівнянні з такою ж датою 2017 року, кількість отримувачів допомоги в країні - 236 тис., це на 8% менше, ніж було в 2017 році", - додав в.о. голови Держслужби зайнятості.

Крім того, він зазначив, що в країні зростає середній розмір виплат допомоги. Так, мінімальна допомога по закону становить 544 грн на місяць, і її отримує 25% безробітних, а максимальна – 7 тис. 48 грн, і її отримує 5% безробітних (у минулому році 3%).

"Кількість вакансій у нас істотно зросла за останній рік. У нас в базі даних тепер близько 130 тис. вакансій щодня", - підкреслив в.о. голови Держслужби зайнятості.

У той же час, він наголосив на існуванні великого дисбалансу на ринку праці між пропонованими вакансіями і попитом здобувачів.

В.Ярошенка зазначив, що на даний момент ринок праці в Україні найбільш потребує слюсарів, електрозварників, токарів, пекарів, водіях, продавцях, кухарів, офіціантів, медсестер, трактористів, працівниках з обслуговування сільськогосподарської техніки.

"Ми за півроку змогли перевчити, перекваліфікувати, підвищити кваліфікацію 88 тис. безробітних", - додав В.Ярошенка.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали