В Україні не буде гіперінфляції - НБУНаціональний банк України (НБУ) вважає діючі монетарні умови досить жорсткими, щоб забезпечити збереження динаміки споживчої інфляції відповідно до прогнозу центробанку - 8,9% до кінця 2018 року і її повернення в цільовий діапазон в IV кварталі 2019 року.

"Не дивлячись на ослаблення тиску з боку цін на продукти харчування і окремі непродовольчі товари, фундаментальний інфляційний тиск залишається високим на тлі стійкого споживчого попиту. У той же час монетарні умови є досить жорсткими, щоб забезпечити збереження динаміки споживчої інфляції відповідно до прогнозу Національного банку ( 8,9% г / г до кінця 2018 роки) і її повернення в цільовий діапазон в IV кварталі 2019 року", - зазначено в повідомленні.

Як зазначає центробанк, в липні тривало уповільнення споживчої інфляції - до 8,9% в річному вимірі в порівнянні з 9,9% в червні.

"Зниження інфляції в річному вимірі було очікуваним, і її показник в липні відповідав траєкторії прогнозу, опублікованому в "інфляційну звіті" за липень 2018 року. Перш за все, цьому сприяло уповільнення зростання цін на продукти харчування завдяки значного розширення їх пропозиції. Крім того, менш істотно зросли ціни на окремі непродовольчі товари в результаті зміцнення курсу гривні до валют країн - торговельних партнерів в попередні місяці, що, зокрема, було обумовлено жорсткою монетарною політикою Национ льного банку ", говориться в повідомленні.

Як повідомлялося, НБУ з 13 липня підвищив облікову ставку на 0,5 процентних пункту - до 17,5% для приведення рівня інфляції в цільовий діапазон в 2019 році.

Як повідомляється в липневому протоколі засідання комітету монетарної політики центробанку, НБУ може піти на чергове підвищення облікової ставки на засіданні у вересні в разі зростання ймовірності реалізації інфляційних ризиків.

Тоді як правління НБУ за підсумками засідання комітету 12 липня прийняв рішення підвищити облікову ставку до 17,5% з 17%, більшість членів комітету - п'ять з дев'яти - висловлювалося за більш радикальне підвищення, до 18%.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали