Україна отримає від США 250 млн доларів для протидії впливу РосіїПрезидент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет на 2019 рік. Раніше проект оборонного бюджету на 2019 фінансовий рік у розмірі $ 717 млрд підтримав сенат США.

Американська преса відзначала, що проект бюджету, зокрема, включає в себе виділення коштів на протидію впливу Росії. У ньому також передбачено припинення поставок винищувачів-бомбардувальників F-35 Туреччині аж до того моменту, поки Пентагон не надасть доповідь про закупівлі Анкарою російських ЗРС С-400.

Заходи щодо Росії передбачають постановку на озброєння США нових типів ядерних зарядів малої потужності, фінансування американської військової присутності в Східній Європі, а також допомогу Вашингтона своїм союзникам у скороченні їх залежності від Росії.

Крім цього, проект закону забороняє адміністрації США і її підрядникам вести справи з китайськими компаніями ZTE Corporation і Huawei Technologies, які автори документа вважають загрозою національній безпеці США.

"Закон про національну оборону США будується на прогресі, який ми досягли раніше в цьому році в рамках двопартійних угод по бюджету, які передбачали найбільше за останні 15 років річне збільшення фінансування американських збройних сил", - заявляв раніше лідер республіканської більшості в сенаті Мітч Макконелл.

"Бюджет США на 2019 на потреби національної оборони" санкціонує виділення Міністерству оборони США $ 250 млн для надання допомоги Україні в сфері безпеки, в тому числі $ 50 млн повинні бути спрямовані на летальні види озброєнь.

У документ включено основні положення проекту "Закону про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки", який, зокрема, передбачає допомогу Україні в посиленні можливостей захисту від кібератак, забезпеченні безпеки комп'ютерних мереж органів державної влади, зменшення залежності від російських інформаційних і комунікаційних технологій, сприяння участі в програмах обміну інформацією.

У документі підтверджується прихильність Вашингтона Хартії про стратегічне партнерство між Україною і США, з Будапештським меморандумом про гарантії безпеки, підтримці співпраці Української держави з НАТО.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали