Фундаментальні причини для знецінення гривні відсутні - НБУНаціональний банк України (НБУ) з 30 липня провів інтервенції на міжбанку на $ 526,6 млн, у тому числі на $ 215 млн на поточному тижні, і готовий до подальших вливань, щоб не допускати різких стрибків курсу нацвалюти, повідомляється на веб-сайті Нацбанку.

"Пропозиція іноземної валюти з боку головних експортних галузей (гірничо-металургійного та агропромислового комплексів) залишається на досить високому рівні, що свідчить про відсутність фундаментальних причин для знецінення гривні. В даний час спостерігається збільшення попиту на іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку з причини сезонних, ситуативних і психологічних чинників ", - зазначено в повідомленні.

Відповідно, НБУ зберігає активну присутність на ринку для згладжування надмірних коливань обмінного курсу гривні, які посилилися на поточному тижні в зв'язку з подальшим перевищенням попиту на валюту над її пропозицією.

"Для усунення дисбалансу на міжбанківському валютному ринку, що утворився під дією певних факторів, Нацбанк на цьому тижні щодня виходив з продажем іноземної валюти. Всього таким чином було продано $ 215 млн, в тому числі $ 24,8 млн під час валютного аукціону в п'ятницю, завдяки якому попит на валюту був задоволений", - констатує центробанк.

Більш того, НБУ продовжує уважно стежити за розвитком ситуації на валютному ринку і готовий і надалі здійснювати валютні інтервенції, в разі необхідності.

Разом з тим в повідомленні зазначено, що центробанк в рамках режиму гнучкого курсоутворення згладжує тільки ті значні коливання курсу, які відбуваються внаслідок ситуативних чинників.

"Якщо чинники, які склалися в економіці, вимагають ослаблення або посилення курсу, то він повинен рухатися в потрібному напрямку, і НБУ цього руху не протидіє. Завдання центробанку - не утримувати курс гривні на певному рівні, а зменшити інтенсивність його коливань і, отже, запобігти погіршення очікувань і виникнення ризиків для досягнення інфляційної мети", - вказано в повідомленні.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали