Яка основна інтрига президентської кампанії 2019 рокуРеволюція Гідності 2014 року підвищила популярність серед населення націоналістичних сил, оскільки саме вони прискорили падіння авторитарного режиму в Україні. Націоналістичні сили й надалі займають принципову позицію стосовно відстоювання національних інтересів України в геополітичному просторі. Президентська та парламентська кампанії 2019 року – це водночас і іспит на політичну зрілість українських націоналістів.

Націоналістичні партії «Свобода», «Національний корпус» і «Правий сектор» ведуть переговори про висунення єдиного кандидата на президентські вибори. Пам’ятаючи провал націоналістів у парламентській кампанії 2014 року, в цих трьох партіях також допускають можливість об’єднання під одним політичним брендом, щоб восени 2019 року зайти в Раду.

Першим кроком на шляху до зближення партій з націоналістичною ідеологією стало підписання в березні 2017 року ВО «Свобода», «Правим сектором», «Національним корпусом» і низкою інших партій і організацій Національного маніфесту. У ньому підписанти задекларували об’єднання своїх зусиль «для побудови національної Української держави».

Виходячи з сумного досвіду парламентської кампанії 2014 року, де націоналісти показали провальний результат через певну консолідацію з ліберальними силами, у 2019 році український націоналістичний табір буде самостійно приймати участь як в президентських, так і парламентських перегонах. Враховуючи розчарування населення в ліберальних реформах БПП та Народного фронту, націоналістичні сили можуть на порядок збільшити електоральні уподобання і сформувати потужну фракцію в майбутньому парламенті.

Український журнал «Економіст»


Друкувати
Найбільш популярні матеріали