Українців найбільше цікавлять великі покупкиІндекс споживчих настроїв українців у серпні знизився в порівнянні з липневим показником на 1,5 пункту - до 60,3 (тут і далі - за шкалою від нуля до 200), а в річному вимірі виріс на 1,7 пункту, свідчать матеріали щомісячного дослідження компанії GfK Ukraine.

Як вказують автори дослідження, найбільш песимістично українці в минулому місяці були налаштовані щодо національної валюти - індекс девальваційних очікувань просів порівняно з липнем на 16,7 пункту до значення 170,9, а в серпні-2017 цей показник був нижче на 27,5 пункту.

"Індекс споживчих настроїв продовжив невелике зниження в серпні. Погіршилися очікування щодо зростання економіки країни в найближчий рік, що супроводжується зростанням девальваційних очікувань", - прокоментували результати дослідження аналітики компанії.

Згідно з матеріалами дослідження, індекс очікуваного зростання економіки країни протягом року скоротився на 6 пунктів - до 52,6, показник очікуваної динаміки безробіття збільшився на 5,8 пункту - до 133,6.

Крім цього, українці були песимістично налаштовані щодо поточного особистого матеріального стану - відповідний показник просів в серпні на 3,7 пункту до 49,9, вказується в дослідженні.

Індекс інфляційних очікувань виріс на 2,4 пункту в порівнянні з липневим показником - до 190, свідчать дані GfK Ukraine.

Згідно з матеріалами дослідження, хоча в цілому індекс економічних очікувань в серпні знизився на 1,8 пункту до 60,8, значення показника очікуваних змін особистого матеріального стану практично не змінився в порівнянні з липнем-2018 і склав 60,1 пункту.

Без змін в серпні залишився також індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом п'яти років - на рівні 69,6 пункту.

Позитивну динаміку показав в серпні індекс доцільності великих покупок, збільшившись в порівнянні з липнем на 1,5 пункту - до 69,4.

Як повідомлялося, в липні індекс споживчих настроїв знизився до червня-2018 на 3,8 пункту - до 61,8 після чотиримісячного росту.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали