Які витрати з'їдають більше половини сімейного бюджету українцівБільшу частину зароблених грошей українці витрачають на їжу та комунальні послуги. Сумарно ці дві статті з'їдають 53,4% сімейного бюджету. До такого висновку прийшли аналітики Державної служби статистки, проаналізувавши витрати населення в II кварталі 2018 року.

Так, за останні 4 роки структура бюджету середнього українця сильно змінилася. Якщо за підсумками аналогічного періоду 2014 року на їжу йшли 37,6% сімейного доходу, то зараз на ці потреби українці витрачають 42,8% своїх доходів. В абсолютних цифрах це близько 233 млрд. грн.

Впали бюджети українців і на розваги. У 2014 році на ці потреби вони виділяли 4,1% бюджету, а в 2018-му тільки 3,1%. Зате почала зростати частка витрат на готелі та ресторани - з 2,7% 4 роки тому до 3,1% зараз.

В цілому, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяг витрат українців зростав. Що пояснюється збільшенням середніх зарплат. Сильніше за інших зросли статті «предмети домашнього вжитку» і «охорона здоров'я» - тут люди стали витрачати більше на 12,6 і 10,1% відповідно. Що, втім, може пояснюватися не тільки зростанням добробуту людей, а й подорожчанням товарів і послуг, включених в ці категорії.

Нагадаємо, за даними Міністерства сільського господарства США в процентному співвідношенні українці витрачають на алкоголь більше всіх - 8% від сімейного доходу. За даними українських органів статистики, на ці види товарів йде тільки 3% від сімейного доходу.

UBR.ua


Друкувати
Найбільш популярні матеріали