Які фінансові ризики несе для України 2019 рікРеалізація російським "Газпромом" проекту газопроводу "Північний потік-2" входить в число основних фіскальних ризиків для України. Про це йдеться в документі, оприлюдненому Мінфіном.

Повідомляється, що через "Північний потік-2" прямі втрати України від зменшення експорту послуг складуть близько 2,5-3% від ВВП.

Серед інших фіскальних ризиків фінансове відомство виділило проведення податкової реформи в США, яка може привести до відтоку фінансових ресурсів з ринків, що розвиваються через необхідність покриття дефіциту бюджету США. Непередбачувані втрати для української економіки може спровокувати загострення збройного конфлікту на Донбасі.

У список ризиків також було включено збільшення імпортної експансії європейських товарів споживчого напрямку на внутрішньому ринку і введення податку на виведений капітал, яке може привести до втрат державного бюджету в 2019 році.

До слова, Національний банк очікує, що в поточному році зростання реального ВВП прискориться до 3,4%. Оновлений макроекономічний прогноз буде оголошений 25 жовтня 2018 року.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали