Паливо подорожчало на 1 гривню, автогаз може додати 25 копійокУкраїнські заправники мало не кожен день підвищують вартість пального. На минулому тижні в задоволенні переписати цінники собі відмовила тільки одна мережа, та й то, тому що зробила це напередодні і з запасом. В середньому ж за 7 днів «92-й» додав в ціні 67 копійок, а «п'ятий» і дизель подорожчали на 56 копійок/л. Про це свідчать дані щоденного моніторингу консалтингової групи «А-95».

У міру того, як запаси «дешевого» палива закінчуються і змінюються новими поставками, оператори ринку змушені підвищувати ціни. Деякі мережі на минулому тижні примудрилися зробити це навіть двічі. Наприклад, пальне на WOG подорожчало за цей період в два етапи на 96 копійок. У цій мережі літр А-95 продають вже по 34,95 грн. Лише трохи відстає від конкурента ОККО, яка торгує «п'ятим» за 34,49 грн.

В середньому ж в понеділок, 1 жовтня, дизель на українських заправках заливають по 30,0 грн./л. «П'ятим» заправляють по 32,20 грн./л. А 92-й оцінюють в 31,31 грн. / Л.

Трохи спокійніше ситуація з автогазом, хоча і тут не обійшлося без подорожчання. ОККО і WOG, наприклад, не змінювали ціну на пропан-бутан з 21 вересня. Решта учасників ринку здебільшого коректували свої цінники, підтягуючи їх до законодавців цінових мод. Наприклад, в мережі Кло зріджене паливо подорожчало за тиждень на 30 копійок / л., А на UPG - на 20 копійок.

Тим не менш, це не завадило в понеділок встановити новий ціновий рекорд на ринку - середня вартість LPG в роздрібних мережах перевищила позначку 15,0 грн./л і встановилася на позначці 15,10 грн./л. Таким чином, за тиждень автогаз в Україні подорожчав на 35 копійок.

Тим не менше, Росія підвищила експортне мито на зріджений вуглеводневий газ з $ 8,6/т до $ 27,4/т, а на чисті фракції ЗВГ - з $ 3,4/т до $ 10,9/т. З огляду на, що частку російського продукту на нашому ринку - 40%, то перегляд мит загрожує підвищенням цін і на українських заправках.

«Підвищення російських мит може призвести до подорожчання автогазу на наших заправках приблизно на 20-25 копійок на літрі. До того ж ціна на європейські поставки вже дорівнює приблизно 25 000 грн. за тонну. Так що на сьогодні виправдана ціна літра газу на українських заправках дорівнює приблизно 15,50-15,70 грн.», - розповів UBR.ua аналітик Консалтингової групи« А-95» Артем Куюн.

За даними «А-95», сьогодні середня ціна автомобільного газу по країні становить 15,10 грн./л.

Проте, каже експерт, блакитне паливо може так різко і не подорожчати. По-перше, про підвищення російських мит було відомо заздалегідь, і не виключено, що якусь частину подорожчання заправники вже відіграли в своїх цінниках. По-друге, восени спостерігається сезонний спад споживчого попиту на автогаз, а нестримне підвищення заправних прайсів загрожує ще більшим відтоком покупців.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали