Бізнесменам вводять нову модель перевірокДо кінця 2018 року контролюючі органи повинні перейти на ризик-орієнтовану модель перевірок українського бізнесу.

За запевненням уряду, таким чином під моніторинг підпадуть тільки самі «ризикові» галузі економіки. Обмінюватися даними про інспекції і порушеннях перевіряючі зможуть за допомогою однієї загальної інформаційної бази. Вже зараз до неї підключено 26 контролюючих органів. Незабаром, до них приєднаються і інші контролери.

Перевірити історію взаємин перевіряючих органів і приватних компаній зможуть також страхові фірми і банки.

Самих ревізій менше не стане. Але, як запевняють експерти, вони будуть більш таргетовані і з меншою ймовірністю зловживань з боку перевіряючих інспекторів. Як саме будуть перевіряти український бізнес UBR.ua розповів керівник Офісу ефективного регулювання Олексій Гончарук.

За словами експерта, нова система допоможе простежити, скільки разів, ким і на предмет чого перевірявся той чи інший підприємець. Буде видно історію штрафів, накладених на бізнес та інші нюанси, пов'язані з перевірками. Крім іншого, сам підприємець також зможе залишити свій відгук про контролера.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали