Ситуація на валютному ринку спокійнаДолар впевнено дорожчає другий день поспіль. 19 жовтня міжбанківська торгівля почалася з росту його курсу на 6 копійок - до 28,11-28,16 грн./$, повідомив UBR.ua начальник управління дилінгових операцій Райффайзен банку Аваль Юрій Гриненко. За чим послідувало подальше подорожчання.

«Після старту торгівля досить швидко пішла до 28,18-28,1950 грн./$. Відчувається зростання попиту на валюту при досить скромній пропозиції долара», - пояснив Гриненко.

Як тільки експортери відчули інтерес до долара, тут же стали скорочувати обсяги його продажу - на міжбанк відправляють тільки 50% виручки, обов'язкової до продажу. Решту тримають в очікуванні зростання валютного курсу.

Нацбанк з продажами ВКВ вранці не виходив. Хоча, як стало відомо зараз, вчора регулятор продавав валюту для стабілізації курсу: за різними оцінками, викинув зі своїх золотовалютних резервів близько $ 20 млн. За 28,10 грн ./$ у другій половині дня.

18 жовтня міжбанківські торги завершилися подорожчанням долара на 16 копійок - в рамках 28,09-28,10 грн./$. При цьому фінансисти прогнозували подальшу девальвацію гривні, але констатували спокійну ситуацію на готівковому ринку.

«Один день зростання міжбанківського курсу не спровокував ажіотажу на готівковому ринку. Різкого зростання валютних покупок не спостерігається. Готівковий попит може зростати, якщо подорожчання долара стане стійким трендом, і, якщо на руках додасться гривні», - говорив вчора UBR.ua голова правління RwS bank Владислав Кравець.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали