Уряд отримає майже $10 млрд нових кредитівНова програма від МВФ полегшить Україні доступ до фінансування обсягом 8 млрд доларів, що дозволить утримувати досить стабільний курс гривні в наступному році.

Про це в інтерв'ю українській службі "Голосу Америки" розповів аналітик американського центру Atlantic Council Андерс Аслунд.

"Україна на тепер, ймовірно, отримає 2 млрд доларів від МВФ, 2 млрд доларів від ЄС і Світового банку, уряд України, ймовірно, розмістить єврооблігації ще на 2 млрд доларів, також державні компанії, ймовірно, розмістять євробонди ще на 2 млрд доларів, або більш", - зазначив Аслунд.

"Цього має бути достатньо, щоб Україна утримувала стабільний обмінний курс в наступному році", - додав він.

Аналітик також підкреслив, що програма МВФ дозволить врегулювати дві основні проблеми, що викликали занепокоєння у спостерігачів - обмежені резерви НБУ і обмеженість бюджетних коштів.

Нова програма МВФ дозволить наростити валютні резерви центрального банку, обсяг яких зараз становить близько $ 16,6 млрд, що, на думку аналітика, є "абсолютним мінімумом".

"Резерви виростуть до приблизно 25 млрд доларів. Цього буде достатньо на наступний рік для України, коли відбудуться вибори", - зазначив Аслунд.

19 жовтня Україна і МВФ домовилися про нову програму на 3,9 мільярда доларів.

Країни G7 вітають нову програму stand-by між Україною і МВФ.

Разом із тим, українська делегація на чолі з в. о. міністром фінансів Оксаною Маркаровой вже приступає до проведення роуд-шоу випуску єврооблігацій, яке почнеться з Лондона і Нью-Йорка.

"Наша невелика TeamUkraine в складі Мінфін-Мерт-НБУ розділилася в Лондоні і Team A в меншому складі вилітає в Нью-Йорк. Попереду переліт і кілька дуже напружених робочих днів", - написала О.Маркарова на своїй сторінці в Фейсбук.

Вона уточнила, що делегацію в Лондоні очолить урядовий уповноважений з питань управління держборгом Юрій Буца.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали