Портова інфраструктура України стала більш конкурентоспроможноюМорські порти України четвертий рік поспіль покращують свої позиції в рейтингу глобальної конкурентоспроможності (Global Competitiveness Report 2023), складеному за методикою World Economic Forum. В останній версії рейтингу, опублікованій на сайті WEF в жовтні 2023 р портові послуги та інфраструктура України отримали оцінку 3,5 бала і за цим показником наша країна зайняла 77 місце.

Поліпшення позицій українських портів на 0,3 бала в порівнянні з минулим роком, дозволило нам піднятися в галузевому рейтингу на 16 пунктів. У 2017 року Україна займала 93 місце.

«Результати рейтингу глобальної конкурентоспроможності - це реальна оцінка бізнесом тих змін, які відбуваються в портовій галузі та логістиці країни в цілому. У проекті Стратегії розвитку морських портів України до 2038 р позиція в цьому рейтингу є одним з ключових показників ефективності роботи АМПУ. Наша робота спрямована на те, щоб вивести українські порти на рівень вище 5 балів», - прокоментував результати рейтингу 2023 р керівник АМПУ Райвис Вецкаганс.

За результатами рейтингу, в даний час, жодна з країн Чорноморсько-Азовського басейну за рівнем конкурентоспроможності портових послуг і інфраструктури поки не досягла 5 балів. Однак, наприклад, Туреччина вже вийшла на показник 4,5 бали і займає 50-е місце.

Очолює глобальний рейтинг в портовій галузі Сінгапур, якому вдалося обійти Нідерланди.

Результати портової галузі України в рейтингу, складеному за методикою WEF, в поточному році значно перевершують динаміку по іншим галузям транспортної інфраструктури. Залізничне сполучення України серед інших країн зберегло ті ж позиції, що і в минулому році, незважаючи на поліпшення оцінки на 0,4 бала. Автомобільна інфраструктура піднялася тільки на 7 позицій.

В цілому, за якістю інфраструктури України значно поліпшила свої позиції, піднявшись на 21 пункт з 78-го на 57-е місце.

Індекс глобальної конкурентоспроможності (The Global Competitiveness Index) глобальними дослідження і супроводжуючий його рейтинг країн світу за показником економічної конкурентоспроможності. Розрахований за методикою Всесвітнього економічного форуму (World Economic Forum), заснованій на комбінації загальнодоступних статистичних даних і результатів глобального опитування керівників компаній - великого щорічного дослідження, яке проводиться Всесвітнім економічним форумом спільно з мережею партнерських організацій - провідних дослідницьких інститутів і організацій в країнах, аналізованих в звіті. Дослідження проводиться з 2004 року і на даний момент представляє найбільш повний комплекс показників конкурентоспроможності по різних країнах світу.

Індекс глобальної конкурентоспроможності WEF має 12 складових. Це якість інститутів, стан інфраструктури, проникнення IT і сучасних комунікацій, макроекономічна стабільність, споживчий ринок, ринок праці, фінансова система, розмір внутрішнього ринку, здоров'я, освіту і навички, динаміка бізнес-розвитку, здатність до інновацій.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали