На ринку молока зростає частка фальсифікатуОбсяг фальсифікованої молочної продукції в Україні досягає 30%, що негативно впливає на рентабельність виробництва молока, повідомила Асоціація виробників молока (АВМ).

За інформацією асоціації, з початку року індекс умовної рентабельності виробництва молока знизився на 40%, а поголів'я великої рогатої худоби (ВРХ) за 5 років скоротилося на 17,5%.

У той же час, згідно з повідомленням першого заступника міністра аграрної політики Максима Мартинюка в Facebook, темпи скорочення поголів'я корів на сільгосппідприємствах зупинилися, а завдяки підвищенню генетичного потенціалу, середній надій на корову за 5 років збільшився на 47% - до 6,03 тис. кг / рік в 2017 році.

"З Єдиного держреєстру тварин виведені "мертві душі", збережена велика частина телят, які народилися в господарствах населення в першому кварталі цього року, зростає середня продуктивність дійного стада - за 8 місяців на 1,7%", - написав перший заступник міністра аграрної політики.

За його інформацією, за 6 мес.-2018 завдяки держпрограмі відшкодування вартості високопродуктивного поголів'я збільшилося ввезення в Україну чистопородного ВРХ на 115%, свиней - на 150%.

За даними заступника міністра, середня вартість ввезеної одиниці ВРХ - $ 2,3 тис., вдшкодовується в середньому 36,5% цієї суми. Середня вартість імпортної свині становить $ 957, відшкодовується 18,7% вартості.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали