Україна повністю переорієнтувала експорт на ЄвропуЄвросоюз з 2016 року збільшив інвестиції і торгівлю з Україною в рамках зони вільної торгівлі. Про це йдеться в звіті Європейської Комісії. Основними досягненнями в торгівлі з Україною в ЄС називають зняття заборони на експорт деревини, а також впровадження системи електронних закупівель, яка повинна посилити ефективність і зменшити корупцію.

У 2017 році частка ЄС в загальній торгівлі була 42%. Двостороння торгівля істотно збільшилася. Експорт ЄС в Україну зріс на 22%, а імпорт з України - на 27%. Після економічної кризи 2014-2015 років це в значній мірі сприяло стабілізації ситуації в країні. Рівень торгових преференцій для України по імпорту в ЄС становив 87% в 2017 році. При цьому наголошується, що імпорт с / г продукції з України виріс в три рази.

У 2015-2016 роках експорт послуг з ЄС в Україну збільшився на 9%, тоді як імпорт скоротився на 2%. У 2016 році прямі іноземні інвестиції ЄС в Україну залишалися на низькому рівні.

Глибока і всеосяжна зона вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом почала діяти з 1 січня 2016 і вступила в чинності 1 вересня 2017. Вона є одним з основних каталізаторів відкриття ринків і створення умов, сприятливих для торгівлі та інвестицій.

Крім України, зона вільної торгівлі з ЄС діє також з Молдовою і Грузією. Вона передбачає поступове наближення законодавства цих країн до норм ЄС.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали