Американський експерт розповів чому Україна перемоглаРосія запізнилася зі своїми санкціями проти України, адже Україна вже зробила багато, щоб переорієнтувати свою економіку на Захід.

Так прокоментував рішення Росії на цьому тижні ввести санкції проти України директор програм в Європі і Євразії Центру Міжнародного приватного підприємництва США СІРЕ Ерік Гінців в інтерв'ю "Голосу Америки".

"Російські санкції не стали сюрпризом - зазначає аналітик. - За допомогою ЄС і США український бізнес за останні три - чотири роки дійсно переорієнтувався в сторону Європи і відійшов від Росії. Тому ці санкції, введені в кінці 2018 вже запізнилися".

"Україна ввела санкції проти росіян починаючи з 2015 року", - нагадав він.

Хоча Росія і залишається важливим торговельним партнером, провідну роль серед міжнародних торгових партнерів починає грати ЄС, відзначає експерт.

"Якщо подивитися на експорт або торгівлю між Росією і Україною, Росія все ще залишається найбільшим торговельним партнером серед інших країн, але якщо взяти ЄС в цілому, то ЄС є набагато більш важливим компонентом експорту та імпорту в Україну", - говорить гінця.

Зокрема, багато було зроблено, щоб переорієнтувати українську металургію, вважає Гінців.

"Думаю, в плані металургії, було зроблено значні інвестиції в Маріуполь і в інших місцях для того, щоб відійти від російського ринку. Тобто металургійні підприємства Маріуполя та Кривого Рогу зробили інвестиції щоб переорієнтуватися на ринок високої вартості в ЄС від ринку товарів низької переробки в Росії ", - відзначає він.

Як повідомлялося, Росія ввела санкції проти 322 українців і 68 компаній. Серед тих, на кого поширюються відповідні санкції - судді Конституційного суду України, депутати Верховної Ради, чиновники адміністрації президента України, керівники органів виконавчої влади та великих українських компаній та інші.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали