Якою буде інфляція в Україні у 2019 роціІнфляція в Україні сповільниться в наступному році до однозначного показника, вперше з 2013 року, завдяки жорсткій монетарній і обережній фіскальній політиці, що відповідає вимогам Міжнародного валютного фонду, вважають учасники щомісячного опитування Reuters.

Згідно медианним прогнозом 15 аналітиків в 2019 році інфляція може знизитися до 7,5% з 10%, очікуваних в кінці 2018 року, і 13,7% в 2017 році.

У жовтні Київ досяг попередньої домовленості з МВФ про нову програму stand-by на суму 3,9 млрд дол. Рада директорів Фонду може її затвердити після того, як український парламент прийме реалістичний бюджет 2019 року зі дефіцитом нижче 2,5% валового внутрішнього продукту.

Мета нової 14-місячної програми полягає в тому, щоб допомогти країні підтримувати фінансову стабільність і довіру інвесторів в рік президентських і парламентських виборів.

Кредити МВФ були фактично заморожені з квітня 2017 року через затримки з проведенням реформ, обіцяних Києвом ключовому кредиторові. Центральному банку довелося посилити грошово-кредитну політику, щоб протистояти інфляційним ризикам.

Інфляція підскочила вище 16% в серпні і вересні 2017 року, всупереч прагненню влади домогтися її уповільнення до менш 10%, що змусило Нацбанк шість разів підвищувати облікову ставку протягом 12 місяців.

Аналітики очікують зниження ключової процентної ставки центрального банку в наступному році до 16% з поточних 18%, якщо програма МВФ буде виконуватися.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали