Україна рекордно збільшить експорт сільськогосподарської продукціїУкраїна в 2018 р може збільшити експорт сільськогосподарської продукції до рекордних 18 млрд дол., за оцінками асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".

"При збереженні в майбутньому існуючої динаміки є всі шанси, що в цьому році вдасться досягти рекордних обсягів експорту агропродовольчої продукції з України", - йдеться в повідомленні асоціації.

За 10 міс. експорт агропродовольчої продукції з України збільшився майже на 140 млн дол. в порівнянні з аналогічним періодом 2017 р до 14,7 млрд дол.

Частка експорту агропродукції в загальній структурі експорту з України в січні-жовтні склала 37,8%. При цьому в січні-серпні спостерігалося відставання обсягів експорту від показників минулого року.

"Лише за останній квартал вдалося наздогнати показники 2017 року і станом на жовтень перевищити їх", - підкреслюють в УКАБ. Так, експорт продукції тваринництва за 10 міс. виріс на 11,9%, або 106 млн дол., в основному збільшилися поставки м'яса птиці - на 102 млн дол.

Експорт продукції рослинництва збільшився на 3%, в основному за рахунок пшениці - на 174 млн дол. Також збільшився експорт ріпаку - на 90 млн дол. І кукурудзи - на 88 млн дол. Експорт готової харчової продукції зріс на 4%, або 80 млн дол. в основному завдяки продажу на зовнішні ринки соєвої макухи, якій було експортовано на 37 млн дол.

При цьому поставки жирів і олії в січні-жовтні скоротилися на 7%, або на 262 млн дол. Основною причиною цього експерти назвали скорочення обсягів поставок соняшникової олії в Китай. На сьогодні рекордний показник експорту агропродовольчої продукції з України був в 2012 р - 17,9 млрд дол.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали