Курс долара не виросте вище 30 гривеньІнвестиційна компанія Concorde Capital прогнозує курс гривні 29,5 грн./дол. на кінець 2018 року. Про це повідомила аналітик компанії Євгенія Ахтирко.

За її словами, введення воєнного стану збільшує невизначеність, а посилення невизначеності в Україні традиційно призводить до знецінення гривні.

"Вчора на міжбанку курс підріс зовсім незначно. Тим більше НБУ зіграв на випередження і в терміновому порядку скликав голів найбільших українських банків з метою обговорити ситуацію і закликати учасників ринку докласти максимум зусиль до безперебійної роботи банківського сектора в нових умовах. У той же час готівковий курс в обмінних пунктах очікувано відреагував більш різко, відображаючи зростання панічних настроїв серед населення. Швидше за все, помірне зростання курсу продовжиться до кінця року (29,5 грн./дол.)", - сказала вона.

При цьому крім невизначеності, пов'язаної з військовим становищем, будуть і інші фундаментальні фактори, що сприяють ослабленню національної валюти.

"У вересні-жовтні різко збільшився дефіцит рахунку поточних операцій платіжного балансу України. І ми очікуємо, що зростання дефіциту поточного рахунку продовжиться в листопаді-грудні. Така ситуація рано чи пізно повинна привести до девальвації національної валюти", - підсумувала експерт.

Як повідомлялося, Concorde Capital прогнозує, що введення воєнного стану в ряді областей України може трохи відстрочити рішення Міжнародного валютного фонду (МВФ) про виділення нового кредитного траншу.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали