Українці масово оформляють споживчі кредитиУ 2019 споживчі кредити залишаться основною складовою і драйвером зростання кредитного портфеля банків і основним напрямком роздрібного кредитування: вони і зараз формують понад 80% всіх роздрібних кредитів у гривні.

Темпи зростання роздрібних кредитів можуть скласти 40%, найбільш динамічне зростання збережеться в сегментах коротких кредитів до року, а також від одного до п'яти років, вважає заступник голови правління - директор з роздрібного бізнесу банку "Кредит Дніпро" Олег Пахомов.

Як зазначив О.Пахомов, в 2019 році очікується уповільнення зростання ВВП до 3% з 3,2-3,5% в 2018 році, при цьому драйвером знову буде споживчий, а не реальний сектор. У той же час інфляційна динаміка змушує НБУ підтримувати жорстку монетарну політику, підвищуючи облікову ставку і тим самим здорожуючи гривневий ресурс на ринку. В таких умовах банки як і раніше будуть віддавати перевагу частині ресурсів розміщувати не в кредитні програми, а в безризикові операції з депозитними сертифікатами та ОВДП.

Голова правління Айбокс Банку Галина Хейло вважає, що темпи зростання обсягу кредитування населення в 2019 році можуть скласти 30%.

"У 2018-му році обсяг кредитування населення значно зріс і за підсумками року може скласти 50%. У 2019 банки можуть продовжувати нарощувати обсяг кредитування населення, але темпи приросту можуть трохи сповільнитися-до 30%. Такий прогноз обумовлений тим, що інфляція в 2019 року може посилитися, а витрати на оплату праці будуть стримуватися ", - сказала вона.

Заступник голови правління ПУМБ з роздрібного бізнесу Себастіан Рубай вважає, що портфель роздрібного кредитування банків зросте приблизно на 15%.

"У порівнянні з попередніми роками в 2018 році банки і так досить кредитують. Кількість банків з активними кредитними програмами зросла з 4-5 до 10, в основному за рахунок банків із західним капіталом. Якщо розглядати роздрібне кредитування, то кредитний портфель банків у гривні сукупно виріс приблизно на 15%. Це упевнений тренд з 2017 року. Можна припустити, що в 2019 році швидкість приросту кредитного портфеля залишиться на такому ж рівні - плюс 15-20 млрд грн ", - сказав банкір.

При цьому він додав, що в 2018 році ринок кредитування фізичних осіб практично відновив позиції до рівня показників 2013 року - 23% зростання за вісім місяців поточного року.

За словами банкіра, в майбутньому році в фокусі учасників ринку залишиться короткострокове кредитування, споживче кредитування, кредити готівкою і кредитні карти.

Директор департаменту роздрібного банкінгу Укргазбанку Олег Кляпко вважає, що в 2019 році фокус роздрібного кредитування зміститься в високомаржинальні продукти з короткими термінами оборотності. Пріоритетними напрямками будуть кеш-кредити і кредитні карти.

При цьому темпи заставного кредитування фізичних осіб на іпотеку або авто не будуть такими високими, як у 2017-2018 рр. "Середні суми кеш-кредитів в рази менше заставних, і щоб досягти навіть тих же темпів зростання роздрібного кредитування, які були в 2018 році, обсяги споживчих кредитів повинні істотно збільшитися", - сказав він.

Інтерфакс-Україна


Друкувати
Найбільш популярні матеріали