Новий проект 100 МВт ВЕС у Запорізькій області за участю світового виробника вітротурбін – ще один приклад привабливості «зелених» інвестицій в УкраїніУкраїна та Данія продовжують плідне партнерство у відновлюваній енергетиці, що відзначилося новою угодою між компаніями «ДТЕК ВДЕ» і «Vestas» - встановлення Орловської вітроелектростанції (ВЕС) потужністю 100 МВт у Запорізькій області у 2019 році.

Це буде ще одна важлива інвестиція у понад 135 млн євро у вітроенергетику України.

На станції планується встановити 26 вітротурбін «Vestas» (https://www.vestas.com) кожна потужністю 3,8 МВт. Вітроелектростанція зможе генерувати біля 380 млн кВт*год «чистої» електроенергії, що достатньо для потреб близько 200 тис. споживачів.

Вітаючи це рішення на тематичному круглому столі, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук наголосив, що черговий «зелений» проект свідчить не тільки про діючі ефективні законодавчі стимули, а й активну роботу як вітчизняних, так і іноземних компаній на українському ринку.

Важливо, що данська компанія «Vestas», яка має у портфелі 92 ГВт виготовлених вітротурбін у 79 країнах світу, продовжує працювати в Україні. На сьогодні загальна потужність вітротурбін, вироблених компанією для українських проектів, - 300 МВт.

Загалом, Данія ще у 2015 р. досягла мети свого Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 р. - 30% «чистої» енергії в кінцевому енергоспоживанні. У планах – 50% «зеленої» енергії у 2030 році.

«Тому ми продовжуємо співпрацювати із Данією, зокрема, Українсько-данським енергетичним центром (http://www.udec.org.ua) та Посольством Королівства Данія в Україні щодо залучення досвіду та інвестицій Данії у відновлювану енергетику України», - повідомив С.Савчук.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю


Друкувати
Найбільш популярні матеріали