Чому може виникнути світова економічна криза в найближчі 3-6 місяцівВ останні тижні все більша кількість експертів говорить про високу ймовірність виникнення чергової глобальної економічної кризи. Окремі експерти прогнозують найбільш деструктивний вплив глобальної кризи на країни, які є експортерами сільськогосподарської сировини та мінеральних продуктів.

Відомий економіст Ерік Найман причини ймовірного виникнення світової економічної кризи пов’язує з тим, що «ФРС США прийняла рішення підняти облікову ставку на 0,25% і погрожує підвищити її ще два рази в 2019 році. Багато на ринку очікували, що ФРС як мінімум візьме паузу, а як максимум навіть взагалі перестане підвищувати процентні ставки».

«Дії ФРС ясно дають зрозуміти, що вони не зупиняться доти, поки економіка США не увійде в рецесію. А це погана новина для акцій. Адже перед рецесією традиційно спочатку знижуються котирування акцій – інвестори продають акції в очікуванні економічних проблем», – зазначив експерт.

На переконання Еріка Наймана, «якщо ФРС США вибрала «кризу», то світові нічого не залишається, як глобальна криза. Імовірність того, що глобальна економічна криза настане в найближчі 3-6 місяців, наблизилася до 99%».

Нагадаємо, що саме світова фінансова криза 2008 року призвела до нівелювання тих економічних здобутків, яких Україна досягла на початку 2000-х років. В разі виникнення чергової хвилі глобальних кризових явищ погіршиться кон’юнктура світових ринків для українських експортерів, що може викликати кризові явища в національній економіці.

Український журнал «Економіст»


Друкувати
Найбільш популярні матеріали