Віктор Пинзеник: інвестиційного прориву не відбулосяПодолання наслідків економічного спаду 2014-2015 років вимагає прискорення темпів зростання в базових сегментах національного господарства. Важливого значення набуває також якість такого зростання, що формує магістральний напрям розвитку національної економіки на середньострокову та довгострокову перспективу.

На думку народного депутата України Віктора Пинзеника, за останні три роки темпи росту економіки будуть найвищими. Проте такі темпи навіть з урахуванням прогнозної динаміки зростання наступного року не перекривають спаду 2014-2015 рр. А ще більше турбує природа чи якість такого зростання. Основним сектором, що забезпечував підйом нашої економіки упродовж року залишалася торгівля (переважно імпортом).

Інвестиції не стали цьогоріч головним рушієм економічного зростання. Інвестиційного прориву не відбулося. Приріст капітальних інвестицій за три квартали 2018 р. співставний зі зростанням цін на промислову продукцію та будівельно-монтажні роботи. А по відношенню до ВВП, за наявними даними, вони менші минулорічних (13,5% проти 15%).

Нагадаємо, що Віктор Пинзеник вже неодноразово займав посаду міністра фінансів України. І є одним з ідеологів та основних провідників ринкових реформ в Україні ще з початку 90-х років минулого століття.

Український журнал «Економіст»


Друкувати
Найбільш популярні матеріали