Бізнесу обіцяють масштабні перевіркиУкраїнський уряд повідомляє про те, що 1 січня розпочинаються перевірки малого і середнього бізнесу. Це пов’язано з тим, що закінчилася дія мораторію на перевірки, який вперше ввели в 2014 році.

Інспекційна система в Україні трансформується в напрямку ризикоорієнтованого підходу. Відтепер інспекційні органи будуть фокусуватися на прозорій оцінці суб'єктів господарювання та попередження податкових ризиків, а бізнес - знати, коли і чому до нього прийде інспектор.

Вже запущено інтегрований портал inspections.gov.ua з рядом інструментів для онлайн-взаємодії держава - бізнес. 26 інспекційних органів з 33 зараз вже включилися в роботу на порталі і відкрили інформацію про перевірки. В єдиній системі опубліковано близько 250 тис. планів і близько 48 тис. результатів вже проведених перевірок.

Також сформовано план-графік документальних перевірок на 2019 рік. У нього включені майже 5 тис. суб'єктів господарювання (СГ) - юридичних осіб з обсягами задекларованих доходів за 2017 рік - 1,14 трлн гривень.

Основу плану-графіка проведення документальних планових перевірок складають платники податків, які здійснюють діяльність в чотирьох галузях економіки - металургійній, фармацевтичній, в сфері торгівлі побутовими приладами та роздрібної торгівлі пальним, а також їх контрагенти, задіяні в схемах поставки товарів, робіт і послуг.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали