Нафта знову дорожчає. Кому це вигідноСвітовий ринок нафти є важливим сегментом глобальної економіки, оскільки визначає енергетичну самодостатність окремих країн та економічний потенціал держав, які є основними експортерами вуглеводневої сировини.

Ціни на «чорне золото» еталонних марок в ході торгів у п’ятницю відновили зростання, причому вартість сорту Brent вперше з 13 грудня минулого року перевищила $ 62 за барель. Березневі ф’ючерси на Brent подорожчали на лондонській біржі ICE Futures на 0,54% до $ 62,01 за барель. Лютневі ф’ючерси на нафту марки WTI піднялася на 0,87% до $ 53,05.

На думку аналітиків, на цьому тижні вагомий внесок у зміцнення позицій нафти зіграла Саудівська Аравія. Влада країни заявила про підвищення цін на всі види нафти, які експортуються в США. Також підвищення відбудеться для більшості сортів для країн Азії.

Подорожчання нафти вигідне, в першу чергу, країнам-великим експортерам «чорного золота», оскільки торгівля вуглеводневою сировиною виступає для них запорукою макроекономічної стабільності. Зростання ціни на сиру нафту значною мірою впливає на вартість нафтопродуктів, що у свою чергу визначає конкурентоспроможність готової продукції в цілому.

Український журнал «Економіст»


Друкувати
Найбільш популярні матеріали